Granty

Z grantů a účelových dotací škola financuje vybavení knihovny, jazykových, přírodovědných, fyzikálních a chemických laboratoří, seznamovací pobyty žáků prim, každoroční výměnné jazykové pobyty, vzdělávání pedagogů, ale i další drobné projekty různých výukových předmětů.

Finance jsou získávány z evropských programů (OPPA - Operační program Praha – Adaptabilita, OP PPR - Operační program Praha - pól růstu ČR, OP VVV - Operační program - Výzkum, vývoj a vzdělávání) nebo z pravidelně vyhlašovaných programů podpory, které poskytují např. Magistrát hlavního města Prahy, Česko-německý fond budoucnosti, německá nadace Renovabis, Národní agentura pro evropské vzdělávací programy a další.

Učitelé E-mail Konzultace
Andrea Hora Krausová hora@arcig.cz dle dohody

Články k tématu Granty

Obrázek k článku Německá výměna Ebermannstadt

Pět let učení se němčiny, stovky hodin strávených ve škole nad učebnicí Beste Freunde a další hodiny strávené nad domácími úkoly. Ale k čemu to všechno je?

Obrázek k článku Podpora z městských grantů 2024

V roce 2024 žáci absolvují programy zaměřené na sebepojetí, zdravý životní styl, vztahy a atmosféru v kolektivu, rozvoj sociálních dovedností, prevenci, první pomoc aj.

Obrázek k článku AGentivity 2023

Název projektu využívá zkratky AG (Arcibiskupské gymnázium) a vychází ze spojení slov Agent a Aktivita.

Obrázek k článku Profesorka Martina Peterková na Erasmu v Amsterdamu

Martina Peterková, která na AG učí češtinu a výtvarnou výchovu, strávila týden na Erasmu v Amsterdamu.

Obrázek k článku Profesor Hybner v Bavorsku

Přinášíme rozhovor s profesorem Hybnerem o jeho zkušenostech z výjezdu do Straubingu v Bavorsku.

Obrázek k článku Debatování v Opavě

...o nárůstu zakázkové ekonomiky a jejích nevýhodách, o implementaci formy tzv. negativního hlasování a o přínosu výplatních limitů pro profesionální sportovce...

Obrázek k článku Bad Münstereifel

Jako každé září se i letos žáci septim a sext společně za doprovodu paní profesorky Ginzelové a tento rok i pana profesora Bernarda vydali do Německa na jazykovou výměnu.

Obrázek k článku Učitelé na Erasmu

"Zažili jsme Joyceovu věž, to je maják, kde pobýval. Odehrávají se tam důležité pasáže z Odysea, je to krásný kulatý dům na skále. Bývala to součást opevnění, nahoře na tom bastionu, kde to hrozně fouká, jsme stáli a dívali se do kraje a poslouchali úryvek z Odysea, kde kněz žehná přímo tomu místu, kde jsme stáli, postupně jednotlivým skalám a krajinným prvkům..."

Obrázek k článku Ze Senátu zase debatně ověnčeni

Rok se s rokem sešel a náš debatní klub se zase vydal na finále. Jak se nám vedlo?

Obrázek k článku Vzdělávání žáků AG 2023

Díky podpoře z celoměstského programu ve výši 65.000,- Kč mohou být realizovány v období leden - prosinec 2023 vzdělávací programy pro žáky.

Stránky