30 let AG

Arcibiskupské gymnázium slaví v roce 2022 již 30 let obnovené existence. U příležitosti tohoto výročí vám přinášíme sérii rozhovorů s bývalými i současnými studenty. Jejich talenty, životní zkušenosti a osudy jsou rozmanité, jsou ale spojeni sdílenou výjimečnou zkušeností studia na AG. Dohromady tak tvoří stále se rozrůstající a specifickou komunitu, která je jedním z hlavních rysů a předností naší školy. #30letAG #BudoucnostJsteVy

Články k tématu 30 let AG

Obrázek k článku Foto a video ohlédnutí za dnem otevřených dveří ke 30 letům AG

Včera proběhl 1. den otevřených dveří pro zájemce o studium spojený s předvánočním Jarmarkem. Pokud jste nemohli být při tom, podívejte se alespoň na fotografie a video pořízené na AG 19. října 2022 během Dne otevřených dveří pro veřejnost a načerpejte tak atmosféru našeho gymnázia.

Obrázek k článku 30 let AG - Oceněné osobnosti

Připomeňte si spolu s námi slavnostní chvíle předávání záslužných medailí Arcibiskupského gymnázia v katedrále sv. Víta a především všechny oceněné osobnosti a instituce.

Obrázek k článku 30 let AG - absolvent Tomáš Lapáček

Chcete vědět, proč bylo AG v devadesátých letech jako Hobitín, co je principem úspěchu, nebo v čele kolika pražských institucí sedí ágéčáci? Ve třicátém rozhovoru ke třicátému výročí Arcibiskupského gymnázia mluví ředitel Pražského inovačního institutu Tomáš Lapáček o řadě témat ze své praxe, a všemi se jako červená nit vine formativní zkušenost studia na AG.

Obrázek k článku 30 let AG - absolventka Klára Jíchová

Absolventka Klára Jíchová ve dvacátém devátém z naší série rozhovorů vypráví o společné budoucnosti v jedné vesnici, kterou si plánovala se spolužáky, proč nevadilo, že se na AG nenaučila nic z fyziky, a hlavně o tom, jaký je život mezi českými krajany v rumunském Banátu.

Obrázek k článku 30 let AG - absolvent Vojtěch Vlček

Vojtěch Vlček je profesorem na UC Santa Barbara, kde se věnuje výzkumu kvantové mechaniky subatomárních částic. V rozhovoru mluví o tom, jak celý život čerpal ze studia na AG, o energii, která pohání vědce, ať jim je šestnáct nebo devadesát, i o světové epidemii kloktání bazénové dezinfekce.

Obrázek k článku 30 let AG - absolvent Filip Kafka a sourozenci

V dnešním rozhovoru absolvent Filip Kafka mluví o svých zkušenostech z Norska, kde žil a studoval v sextě. Také se spolu s jeho sourozenci Hugem a Annou dotkneme výrazného rysu AG, tedy sourozeneckých vztahů mezi ročníky, stejně jako vazeb na Křesťanské gymnázium v Hostivaři.

Obrázek k článku 30 let AG - absolventka Magdalena Jadwiga Härtelova

Magdalena Härtelova žije v Berlíně, provozuje galerii ve vlastní ložnici, živí se jako kurátorka a pracuje vstříc konci umění-jak-ho-známe. Co to znamená? Proč nevěří na génie? K čemu můžou studenti AG využít policejní pásku? Odpovědi naleznete v dalším rozhovoru ke třicátému výročí naší školy.

Obrázek k článku 30 let AG - absolventka Tereza Kaiserová

Proč by se měli Češi zajímat o Německo? A co ví Němci o Česku? S absolventkou Terezou Kaiserovou o česko-německých vztazích a práci na velvyslanectví ve 26. rozhovoru ke 30 letům AG.

Obrázek k článku 30 let AG - absolventka Anežka Rusevová

Herečka Anežka Rusevová v rozhovoru ke 30 letům Arcibiskupského gymnázia mluví o silných přátelstvích a neocenitelných dovednostech, které jí studium na AG přineslo, ale i o méně známých těžkých stránkách hereckého řemesla.

Obrázek k článku 30 let AG - absolvent Lukáš Kozák

Lukáš Kozák je právní koncipient, předseda fotbalového klubu, animátor, a je aktivní v politické straně. Jak se to dá všechno stíhat? Proč politici nejsou zvyklí mluvit s normálními lidmi? Jak jde spojit fotbal a misijní činnost?
Dozvíte se ve 24. rozhovoru u příležitosti výročí naší školy.

Stránky