Středoškolská odborná činnost (SOČ)

Právě na SOČ si různé společnosti často vybírají přímo budoucí zaměstnance, nebo komu nabídnou brigádu či stipendium. Kromě toho se díky SOČ naučíte přemýšlet, strukturovat a napsat svou práci tak, jak se to později děje na univerzitách – tam už to ovšem není soutěž, ale často podmínka úspěšného studia. Díky SOČce tak můžete získat nejednu zajímavou výhodu a třeba také spolupracovat s vědeckými pracovišti, na která byste se jinak nedostali, a konzultovat s odborníky, s nimiž byste se nepotkali.

SOČ se mohou zúčastnit studenti sext a septim, začít můžete už v kvintě. Všechno, co potřebujete o SOČ vědět, zjistíte na odkazu https://www.soc.cz/soc-krok-za-krokem/.

Nejdřív si vyberte téma, na kterém chcete pracovat, mělo by to být něco, co vás zajímá a baví. Pokud takové téma nemáte, obraťte se na Marcelu Grecovou, která vám ráda pomůže. Můžete si také prohlédnou stránku s nabídkou témat. Je dobré zamyslet se i nad tím, jestli chcete práci dělat sami, nebo v týmu. Týmová práce má svá pro i proti, všechny informace najdete na výše uvedeném odkazu.

Odevzdávání prací

probíhá obvykle na jaře

Chcete vědět o SOČce víc? Marcela Grecová vás navede, podpoří a pomůže vám se v celé agendě SOČ zorientovat. Je Vám k dispozici buď v konzultačních hodinách, nebo se můžete domluvit na individuálním termínu konzultace na grecova@arcig.cz.