Kdo se letos stal Talentem AG?

Téma: 

Včera v úterý 25. 5. od 13.00 proběhla ve školní kapli Hudební přehlídka Talentů AG, přišlo se podívat i několik externích návštěvníků, vystoupením přihlížely a výkony hodnotily vyučující HV Pavla Výborná, Leona Saláková a Marie Kroftová.

Zúčastnili se jí:

  • za nižší gymnázium - z l. A Tereza Šímová (housle), Zdislava Tonová (klavírní doprovod), z l. B Matouš Pěruška (housle), z lll. A Karolína Kripnerová (příčná flétna);
  • za vyšší gymnázium - z V. B Marie Kindermannová (klavír), Klára Mesanyová (klavír), Tereza Kripnerová (kytara), z lV. B Jan Hajič (klavír, přiřazen do skupiny podle nástroje), ze Vll. A Terezie Kučerová (housle) a skupina Prádelna v obsazení Jan Vepřek (Vll. B, klávesy), Petr Koronthály (Vll. A, kytara), Pavel Koronthály (baskytara), Kateřina Kvičerová (V. A, zpěv), Anna Orcígrová (Vl. B, bicí), Anežka Tonová (Vll. B, saxofon), Marie Opatrná (Vll. A, flétna).


Všichni účinkující podali krásné výkony, bylo znát, že muzika je pro ně něco nepostradatelného, a to nás těší nejvíc.

Také jsem si ale vědoma toho, že je vás víc, kdo byste mohli něco předvést, a přemýšlím, co vám brání? Je přece důležité nejen sám něco umět, ale také poznat ty ostatní. Jistě je možné vždy se ještě něčemu přiučit, nebo poznat lidi, se kterými by se dalo dohromady něco podniknout. Tak třeba příště.

Talentem nižšího gymnázia byl prohlášen Jan Pěruška
(housle) za přednes Danclovy Páté variace,
Talentem vyššího gymnázia Jan Hajič
(klavír) za interpretaci Debussyho skladby.

Chtěli bychom ocenit také pěkná vystoupení studentů:

  • Matouše Pěrušky,
  • sester Karolíny a Terezy Kripnerových,
  • Marie Kindermannové,
  • Terezie Kučerové
  • a skupiny Prádelna,


které společně s dvěma oceněnými zveme k účinkování na závěrečném koncertu, který se bude konat

ve středu 9. 6. ve školní kapli od 17.30.

Přijďte mi prosím ještě potvrdit svou účast a program.
Kdo byste ještě chtěli přispět nějakým jiným číslem, např. hudebně-pohybovým či scénkou atd., přijďte mi to prosím oznámit (Kroftová, kabinet 516), abychom mohli dojednat podrobnosti.

Těším se na další spolupráci.
Marie Kroftová, 26. 5. 2004

Příbuzné články k tématu: