ŠJ

Španělština je po angličtině druhý nejpoužívanější světový jazyk.

Cíle výuky: 

Naším cílem je, aby se studenti na konci studia byli schopni španělsky bez problémů domluvit v nejrůznějších situacích - studijních, pracovních i jiných.
Součástí výuky jsou také španělské a latinskoamerické reálie a četba literatury ve zjednodušené či původní verzi.

Hodinová dotace: 

V primě mají studenti 4 hodiny týdně s českým učitelem, z toho 1 hodina je konverzace.
Od sekundy do kvinty mají studenti 3 hodiny španělštiny s českým učitelem a 1 hodinu konverzace s rodilým mluvčím. Od sexty do oktávy mají 3 hodiny španělštiny týdně. Od kvinty si mohou také zvolit španělský seminář jako volitelný předmět, je-li otevřen.

Co učíme: 

Učíme současnou evropskou španělstinu a reálie, ale studenti se kromě toho seznámí také s latinskoamerickými variantami jazyka. Zájemci se mohou ve volitelných nebo nepovinných předmětech připravit na mezinárodní zkoušku DELE.

Jak učíme: 

Kromě učebnic používáme různé audiovizuální materiály a nabízíme další aktivity, jako exkurze, výlety, zájezdy, filmy, španělskou literaturu, aj.

Učebnice a další materiály: 

V současné době používáme v primě a v sekundě učebnici Joven.es 1 a Joven.es 2, od tercie Aventura 2 a Aventura 3. V oktávě použáváme Nuevo Ven 3 a doplňkové materiály k přípravě na maturitu.

Učitelé E-mail Konzultace
Diego Marchionni marchionni@arcig.cz Po 11:10-11:55 a 13:00-13:45
Kateřina Zlesáková zlesakova@arcig.cz Čtvrtek 11-13, jindy dle dohody

Články k tématu ŠJ

Obrázek k článku Svátek mrtvých v 5. B

Tandemová výuka na téma Día de los Muertos.

Ve dnech 1.-7.4.2019 skupina deseti statečných sextánů a septimánů se vydala poznávat krásy slunečné Andalusie.

Sháníme účastníky do našeho zájezdu na jih Španělska, který se bude konat mezi 25.3.2019 a 15.3.2019 (podle cen letenek). Srdečně jsou zváni všichni studenti kvart až septim, španělštináři i nešpanělštináři.

Obrázek k článku Výměna Praha-Ferrol 2018 - 2. část

2. Část španělské výměny. Jak se líbilo Španělům v Praze? Co všechno s námi zažili? Dozvíte se zde!

Obrázek k článku Výměna Praha-Ferrol 2018

Ve středu 22. února 2018 se skupina patnácti studentů z kvarty až septimy spolu s Pavlínou Lukešovou a Diegem Marchionnim vydala na dlouhou, strastiplnou cestu do Španělska. Jaká byla první část Španělské výměny? Posuďte sami.

Ve čtvrtek 21. dubna se Marie Německá (3.B), Kristýna Kocourková (6.B), Mikuláš Semerák a David Reinštein (5.B) zúčastnili recitační soutěže ve španělštině.

Obrázek k článku Výměna Praha - Torrejón u Madridu letos podruhé!

Letos máte již podruhé možnost využít jedinečné příležitosti a zúčastnit se výměny se španělským gymnáziem Palas Atenea v Torrejónu u Madridu.

Obrázek k článku Výměnný pobyt Praha - Madrid nejen pro studenty španělštiny

Využijte jedinečné možnosti přivítat v Praze španělské studenty a poznat život ve španělské rodině, stejně jako hlavní město Španělska a jeho okolí.

Studentům španělštiny všech ročníků počínaje tercií se otevírá možnost navštívit v dubnu tohoto školního roku jih Španělska a poznat kouzlo Andaluzie a tamních památek, hor a pláží. Bližší informace najdete v příloze nebo u prof. Kateřiny Brožové (518). V případě zájmu se přihlašujte do 18.1.

Zájezd do Španělska se v termínu 24.9. - 3.10.2010 ruší pro malý počet zájemců. V případě zájmu se zájezd uskuteční v náhradním termínu, další informace v novém školním roce 2010/2011.

Stránky