Zpráva s varováním

No modules have registered the action media_list. Check any required supporting modules are enabled.

Velikonoční koncert AG

Vážení příznivci hudby a kultury,

srdečně Vás zveme na velikonoční koncert Sboru a orchestru Arcibiskupského gymnázia, který se uskuteční ve čtvrtek velikonočního oktávu, 25. 4. v 19 hodin v kostele sv. Vojtěcha na Novém Městě, Praha 1.

Můžete se těšit na krásnou renesanční a barokní hudbu výjimečných mistrů:
Giovanni Gabrieli působil na konci 16. století jako skladatel a varhaník v bazilice sv. Marka v Benátkách a byl průkopníkem ojedinělé dvojsborové techniky. Henri Du Mont odešel z rodného Holandska do Paříže, aby se stal cembalistou na dvoře vévody z Anjou – bratra Krále Slunce Ludvíka XIV. Zakotvil pak v souboru francouzského krále Chaplelle Royale ve Versailles.

Na koncertě bude také požehnáno nové CD barokních litanií F. I. Tůmy, východočeského rodáka a kapelníka císařské kapely ve Vídni, které Sbor a orchestr natočil letos v únoru.

Ukázky si můžete poslechnout zde: Litanie_01.mp3

Vstupenky na koncert za studentské ceny 80,- Kč a plné ceny 100,- Kč budou k dispozici před koncertem v místě konání. Součástí vstupenky bude nově vydané CD, které dostanete k zakoupené vstupence zdarma.

Těšíme se na Vás!

Igor Angelov, umělecký vedoucí

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Jarní hudební soustředění

Vážení rodiče,
Sbor a orchestr AG pořádá ve dnech 10. - 12. 4. 2019 jarní hudební soustředění.
Pokud bylo Vaše dítě vybráno ke spoluúčasti na této akci, je to známkou jeho nadání a našeho zájmu o spolupráci. Hlavní náplní soustředění bude poměrně náročné dílo Te Deum (B. Galuppi), které provedeme při Slavnostním předávání maturitních vysvědčení na kůru sv. Ignáce dne 31. 5. 2019.

Základní informace:
Místo - klášter Tuchoměřice
Odjezd - 10. 4. ráno 8:15 ze zastávky busu Bořislavka
Příjezd - 12. 4. kolem 15:00 tamtéž
Ubytování je s plnou penzí (snídaně, oběd, večeře), malé pamlsky bude možno zakoupit po obědě v klášterním obchůdku.
Spí se ve vlastních spacácích na postelích.
Cena - 900,- Kč (peníze můžete odevzdat spolu s vyplněnou přihláškou, nebo zaplatit až na místě)
Přihlášku na zájezd naleznete v příloze. Prosím o její odevzdání do čtvrtka 28. 3. na hodině HV nebo mailem: igor.angelov@centrum.cz
Pro podrobnější informace se obracejte na kolegyni Lucii Pěčovou, tel: 731604042, mail: lucie.wollnerova@gmail.com

Děkujeme Vám a budeme rádi, když tuto aktivitu, která je součástí výuky hudební výchovy AG, podpoříte a umožníte Vašemu dítěti kvalitní přípravu na náročné hudební dílo. Mgr. Igor Angelov, umělecký vedoucí

Nahrávání CD 20. 2. 2019

Nahrávání nového CD - F. I. Tůma: Loretánské litanie se bude konat 20. 2. 2019 od 15:00 - 20:00 hodin v aule AG. Těším se! Igor Angelov

Tříkrálové setkání 9. 1. 2019

 

Vážení příznivci hudby a kultury,

Přijďte se setkat v hudbě společným zpěvem starých vánočních písní. Tradiční Tříkrálové setkání se uskuteční 9. ledna 2019 od 18 hodin v aule AG.

Těšíme se na Vás.

Igor Angelov

Stránky

Subscribe to Zdroj pro titulní stránku